Könyvadomány a Lett Egyetemi Könyvtártól

2024.03.05.
Könyvadomány a Lett Egyetemi Könyvtártól

2024. február 27-én Agnese Kalniņa, a Lett Köztársaság budapesti nagykövete volt az ELTE BTK Szláv és Balti Filológiai Intézet vendége.

Nagykövet asszony átadta az Intézet könyvtárának a Lett Egyetemi Könyvtár könyvadományát: a lett nyelv oktatásában és a tágabb értelemben vett baltisztikai tanulmányokban nélkülözhetetlen szakkönyveket.

A Kar és az Intézet vezetésével (Réthelyi Orsolya nemzetközi ügyekért felelősdékánhelyettessel és Kiss Szemán Róbert intézetigazgatóval), az ELTE Bölcsészettudományi Kari Könyvtár vezetőjével, Dániel Szonjával, valamint az intézet oktatóival, így Zoltán András professzorral, az egyetemi baltisztikai stúdiumok megalapítójával folytatott beszélgetés során Kalniņa asszony tájékozódott a balti nyelvek oktatásának helyzetéről és eredményeiről, és kifejezte a Lett Nagykövetség elkötelezettségét a bölcsészkaron folyó lett tanulmányok támogatásában.

A Lett Egyetemi Könyvtárral a Bölcsészettudományi Kar évek óta szoros szakmai kapcsolatban áll, ami rendszeres könyvadományok mellett tanulmányutak, előadások szervezését is jelenti, így a Lett Egyetemi Könyvtár igazgatója, Venta Kocere több alkalommal járt Budapesten, 2023 nyarán pedig a Szláv és Balti Filológia Intézet könytárának vezetője, Vucskovics Erzsébet tett látogatást rigai könyvtárakban.

[Forrás]