Könyvtárismeret és Irodalomkutatás - online kurzus

2021.11.07.
Könyvtárismeret és Irodalomkutatás - online kurzus

Túl sok időd úszik el azzal, hogy az információk tengerében csak sodródsz?

ITT EGY MENTŐÖV: ingyenes online kurzus az ELTE Bölcsészettudományi Kar minden hallgatójának segítséget nyújt!

Az ELTE Egyetemi Könyvtári Szolgálat ismét elindítja online könyvtári kurzusát:
Könyvtárismeret és irodalomkutatás

A KÉPZÉS 2021.11.02. - 2021.12.10. KÖZÖTT
BÁRMIKOR ELVÉGEZHETŐ RUGALMAS IDŐBEOSZTÁSBAN,
AKÁR MODULONKÉNT IS!

1. eredményes könyvtárhasználat
2. effektív tanulásmódszertan
3. hatékony információkeresés
4. praktikus keresési technikák az adatbázisokban
5. célravezető internetes források
6. szerzői jogi ismeretek és etikus információfelhasználás
Jelentkezz, ha tudatos és jogkövető információkeresővé, -fogyasztóvá, -felhasználóvá szeretnél válni!
REGISZTRÁCIÓ (A regisztráció határideje: 2021. november 20.)

A kurzus elvégzésével könnyebb lesz:

• hatékonyan szakirodalmat gyűjteni, akár otthonról is
  • eligazodni az ELTE online könyvtári katalógusában és a sok előfizetett adatbázis tartalom között
  • gyorsabban és hatékonyabban felkészülni a vizsgákra
  • minél több információforrást megismerni, hogy egy beadandó vagy szakdolgozat megírásához releváns szakirodalmakkal rendelkezz

A kurzus résztvevői a könyvtárhasználati ismereteken túl hasznos tanulási és olvasási technikákat sajátíthatnak el. Megtudhatják többek között, milyen tanulási típushoz tartoznak, milyen módszerekkel tudják a tananyagot a leghatékonyabban elsajátítani, és hogyan képesek az idejüket menedzselni. A céltudatos és praktikus időgazdálkodáshoz segítségként a modulból letölthető időterv, és a vizsgaidőszakra vagy a szakdolgozatírás idejére aktualizált napi teendőlista is a hallgatók rendelkezésére áll.

A kurzus bemutatja a gondolattérkép készítésének online változatát, mely azon túl, hogy támogatja a tananyag belső logikájának felismerését, és a tartalomstrukturálást, élményszerűvé is teszi a tanulás folyamatát.

A tanulmány- és szakdolgozatírók hasznos információkat kaphatnak az adatbázisok és a könyvtári keresőrendszerek használatáról, a hatékony internetes keresésről és a helyes hivatkozási típusokról, valamint a Zotero hivatkozáskezelő alkalmazást is megismerhetik. A magyar szerzői jogban való eligazodáshoz és az etikus információfelhasználáshoz pedig rövid áttekintést és útmutatót kínálunk az érdeklődőknek.

További kérdés, illetve kérés esetén a kurzus oktatói és facilitátorai, Egri Krisztina (egri.krisztina@tatk.elte.hu) és Sot Ferenc (sot.ferenc@barczi.elte.hu), készséggel állnak rendelkezésre.

FORRÁS / FORRÁS